Podnikání

Podnikat se rozhodne člověk, jehož profese to vyžaduje, anebo pokud ho nebaví chodit do práce, něco zajímavého ho napadne a chce si jít za svým snem. Člověk, který podniká se nazývá podnikatel.

Podnikatel to má v dnešní době velmi těžké. Na každého podnikatele se vztahuje tolik zákonů, které musí dodržovat, aby neměl problém. Dnes to chodí tak, že skoro každý podnikatel musí být vyškoleným právníkem, aby něco nezanedbal a nedostal kvůli tomu nějakou pokutu. Pokuty většinou bývají tak velké, že celý podnik kvůli nim zanikne, a proto je potřeba takovým stavům se vyvarovat.
tým na pracovišti

Podnikat se dá v různých odvětvích. Můžeme podnikat s potravinami, s elektronikou a službami s nimi spojenými. Velkým rozsáhlým odvětvím je stavebnictví a spoustu dalších služeb, které běžně využíváme. Každý si určitě vybere věc, kterou by podnikat mohl anebo alespoň chtěl.
tým na pracovišti

Největším problémem podnikatelů bývá zadlužení. Pokud už nezvládají ze svých tržeb platit nájem, elektřinu a podobně. Většinou to vede k tomu, že se svým podnikáním skončí. Jsou i tací, kteří si začnou půjčovat peníze. Jenomže problém je v tom, že potom to nemají z čeho splácet a na závěr vše vyvrcholí v to, že přijdou o všechen majetek a zůstanou žít na ulici s několika miliónovými dluhy. To je asi ta úplně nejhorší věc na podnikání, ale bohužel se stává a stávat bude. Je to z úplně jednoduchého důvodu, kterým je to, že podnikatel ručí svým vlastním majetkem. Tím se dá vyhnout například tím, že si založíme s. r. o (Společnost s ručeným omezením), kde se dluží jen určitá částka například 100 000 Kč.

Pokud už se rozhodneme s něčím podnikat, měli bychom mít vše správně rozvrhnuté. Abychom se nedostali do nějaké dluhové pasti je potřeba vytvořit si dostatečně velkou finanční rezervu, aby se nemohlo stát, že si budeme muset půjčovat, když nás potká nějaký problém, neštěstí anebo jen o naše služby přestane být zájem a budeme muset vymyslet něco jiného.

4.7/5 - (3 votes)