Účinky měsíčku lékařského


Pestrobarevné okvětní lístky měsíčku lékařského, ty dělají z měsíčku dokonalou okrasnou rostlinu. Jeho účinky zase dělají mohou na to, že mají své místo v přírodní medicíně.

Měsíček lékařský je rostlina, která pochází z středomoří Evropy. Rostliny měsíčku jsou známé pro své pestrobarevné okvětní lístky, které mají většinou tóny žluté a oranžové. V rozkvětu připomínají sluneční paprsky. Květina se využívá mimo jiné i v gastronomii, ale nejznámější je pro své využití v přírodní medicíně.

Jaké využití tato rostlina má?

Hojení ran

Měsíček je známý především pro své hojivé a uklidňující účinky. V jemných okvětních lístcích se skrývá překvapivá síla. Dokáže vám pomoci s hojením modřin, kousnutí hmyzem, puchýřů, například ze špatné obuvi, řezných ran ale také oparů. Napomáhají ke tvorbě nové tkáně pod poraněním. Zároveň mají antibakteriální účinky, takže zabraňují vzniku infekce.

měsíček lékařský

Trávicí systém

Měsíček lékařský je skvělý také pro zlepšení trávení. Trávicí systém podrážděný pálením žáhy, žaludečními vředy nebo syndromem dráždivého tračníku dokáže účinně zklidnit, a navíc napomáhá s obnovením střevní mikroflóry. Na úpravu trávení je ideální měsíčkový čaj Darka shop.

Hydratace suché pokožky

Pokud trpíte na suchou, dehydratovanou pokožku, na které se objevují suchá místa, pomůže vám mast z měsíčku lékařského. Pomáhá také při ekzému nebo při nadměrné tvorbě lupů Mimo jiné také podporuje tvorbu kolagenu, který je pro naši pleť velmi důležitý a udržuje ji v dobré kondici.

květiny

Jizvy

Jednou z největších výhod měsíčku je to, že napomáhá hojení ran bez toho, aby vznikaly jizvy Zvyšuje totiž průtok krve poraněními, takže podporuje rychlé a zdravé hojení, růst nové tkáně a to všechno bez vzniku infekce. Může být účinným pomocníkem i pro zmírnění jizev po tvorbě akné, které často trápí ty, kteří tímto kožní onemocněním trpí.