Zbavte se žlutých zubů jednou provždy

V současné době existuje mnoho bělících přípravků, které slibují efektní výsledky a nulová zdravotní rizika. Když se však zeptáte na doporučení svého zubního lékaře, sdělí vám, že tyto přípravky poškozují zubní sklovinu. A to platí na všechny produkty od bělících pásků až po speciální zubní pasty. K tomu, aby byla sklovina zubů vybělená totiž „seškrábnou“ její horní vrstvu, která bývá často zbarvená do žluta.
širový úsměv
Pokud si zuby bělíte často, dochází tak k opakovanému ztenčování zubní skloviny, jelikož horní vrstva nám dříve či později zase změní barvu ze zářivě bílé na žlutou, a musí tak být odstraněna. Jestliže máte silnou a zdravou zubní sklovinu, občasné bělení pravděpodobně zvládnete bez bolesti a zdravotních následků. Jedinci s tenkou zubní sklovinou a citlivými zuby to však mají těžší. Bělící přípravky jsou pro jejich zuby zpravidla velmi agresivní a bolestivé.
rozbitý kokos
Ideálním pomocníkem pro přírodní, jemné a hlavně bezbolestné bělení zubů je kokosový olej. Ten mimo jiné i aktivně ničí bakterie v ústní dutině a zabraňuje tvorbě zubního plaku. Jeho účinky se sice nedostaví tak rychle jako při používání bělících přípravků, ale zajistí, že vaše zuby nebudou trpět. Jeho použití je velmi jednoduché a máte na výběr z několika možností aplikace. Záleží tedy jen na vás, který postup vám nejvíce vyhovuje. Nejjednodušším způsobem je kloktání jedné lžičky kokosového oleje po dobu dvaceti minut. Ujistětese, že si po kloktání důkladně vypláchnete ústa vodou.
kokosový olej a lístky
Tento rituál můžete zařadit před večerní čistění zubů. Další možností je vytvoření pasty, kterou jednoduše aplikujete na zubní kartáček. Pastu připravíte smícháním lžičky kokosového oleje se lžičkou kurkumy a přidat můžete také kapku mátového extraktu. Nenechte se tímto sytě žlutým kořením oklamat. Kurkuma i přes své zbarvení je dobrým pomocníkem v boji proti žlutým zubům.