Využíváte slevové portály?

Není to tak dlouho, co se na trhu objevily takzvané slevové portály, které slibovaly a stále slibují nákup v nejrůznějších kategoriích za velice nízké ceny, mnohdy až od 90%. Před několika lety byly tyto portály velice populární a těšily se velké návštěvnosti. Dnes je to sice o něco horší, stále je však spousta lidí využívá.
nákupní košík internetu
Nejčastějším produktem slevových portálů jsou především zájezdy a také různé poukazy do restaurací. Nabídka odpovídá poptávce a tyto dva produkty jsou také nejvíce využívané. A nemůžeme se ničemu divit, vždyť jídlo a cestování vždycky patřilo mezi naše největší záliby. Nyní už ale na slevových portálech inzerují firmy všech možných odvětví, naleznete zde v hojné míře také různé zážitky, kurzy, slevy z oblasti krásy a relaxace, ale i různé zboží. Nakoupit zde tak můžete vlastně úplně všechno.
V současné době sice slevové portály stále drží, avšak jejich obliba klesá. To je zapříčiněno několika faktory.
1)      Nabízené zboží a služby mnohdy nejsou o tolik levnější, jak je portál prezentuje. Částka uvedená, jako původní cena většinou neodpovídá realitě a je mnohonásobně zvětšena. Cena po slevě se potom hodně liší a vypadá to, že sleva je opravdu veliká, i když to není pravda.
2)      Především u různých pobytů je velice časté to, že do nabízených hotelů a penzionů návštěvníci nechtějí jezdit. Bývají často poloprázdné a proto se jejich majitelé rozhodnou přilákat lidi na levnější ceny na slevových portálech.
3)      U zájezdů zakoupených přes slevové portály si dávejte pozor, co všechno obsahují. Cena sice bývá krásná, ale po přečtení popisu často zjistíte, že mnoho služeb chybí, a když je poté dokoupíte, dostanete se na stejnou částku, jako byste zájezd koupili u CK.
atraktivní žena
Na druhou stranu existují dobré důvody, proč jsou slevové portály stále využívány
1)      Pokud si nabídku pozorně přečtete a zhodnotíte všechny faktory, můžete zde nakoupit opravdu výhodně. Je ale potřeba mít se opravdu na pozoru a zajímat se.
2)      Pokud nevíte, čím obdarovat své známé, mohou slevové portály dobře sloužit jako inspirace. Je zde dobrý přehled zážitků a dárků, které by se jim mohly líbit a voucherem na dobré jídlo také nikdy nic nezkazíte.
3)      Díky slevám můžete vyzkoušet zážitky, nebo navštívit místa, která by vás nikdy ani nenapadla.