Voda je nezkrotný živel

Voda je živel a vždy si najde skulinku a tím pádem cestu, kterou může téct. Nejeden byt byl vytopený nejen neopatrným sousedem, který zapomněl zastavit kohoutky, ale i prasklým potrubím toepní, či vypadlou hadicí z pračky. Naštěstí je voda čirá, a tak většinou stačí jen znovu vymalovat a po nehodě nezůstanou následky. Tohle jsou jednorázové nehody, které mají jasnou příčinu a většinou se neopakují. Ale existují i větší nehody a škody mohou být miliónové.

potrubí

Něco jiného ale je, pokud je prasklé vodovodní potrubí někde ve zdi, dlouhodobě dochází k drobnému úniku, aniž byste si nějakého úniku všimli. Jednoho dne se totiž cestičky spojí a vám může spadnout celá zeď, nedejbože barák. Následky takovéto nehody, to už není žádná sranda, a odstranit je vás může stát nemalé finanční prostředky.

Přitom se dá takovýmto haváriím snadno zabránit. Stačí kontaktovat firmu, která se zabývá vyhledáváním úniku vody, a to pomocí plynu. Při takovéto revizi vodovodního potrubí nemusíte znát přesně uložení trubek, a přesto tato metoda odhalí sebemenší únik vody.

Soukromé osoby i velké firmy mohou ušetřit na účtech za vodu, pokud si nechají jednou za čas zkontrolovat úniky vody z potrubí. A za co jednoznačně ušetří, jsou náklady, které by museli vynaložit na odstraňování škod na majetku, který by byl unikající vodu jednoho zničený. Voda může unikat po kapkách, ale jednoho dne se cestičky spojí a vytvoří vše ničící proud.

kohoutek

Bez vody není život, ale voda musí být usměrňovaná v trubkách. Pokud máte jen sebemenší podezření, že může docházet k úniku vody, nečekejte až se voda někde objeví, ale ihned kontaktujte firmu na hledání úniku vody a předejděte velkým škodám, které voda umí udělat.

Sebemenší prasklinka a dírka se časem bude zvětšovat a voda pak plným proudem strhne vše, co ji přijde do cesty, nečekejte a jednejte!