Vhodné bydlení i pro menší rodiny

Našetřit si na vlastní obydlí není nic jednoduchého, ale jde to. Tedy alespoň donedávna to šlo. Dnes je však mnoho věcí jinak. Obytné nemovitosti citelně získali na ceně, což se samozřejmě nelíbí potenciálním zájemcům, hlavně těm s průměrnou a nižší mzdou. Ti totiž často nemají šanci si na něco takového našetřit a získat v současnosti hypotéku také není ani zdaleka tak snadné jako v době minulé. Proto se čím dál více lidí přesunuje do pronájmů a na možnost koupit si vlastní bydlení víceméně rezignují.

Hodiny a drobné

To je však trochu škoda, jelikož nejde o ztracený boj. Ano, dosáhnout finančně na vlastní bydlení klasického charakteru je pro valnou část obyvatelstva prakticky nemožné, nicméně jsou tu i jiné možnosti, třeba nové mobilní domy. Ty v moderním provedení mohou v mnoha ohledech konkurovat i klasickým bytům.

Bydlí se v nich dobře

Mobilní domy nemají v našich luzích a hájích příliš dobrou pověst. Je to dáno hlavně tím, že jsou často zaměňovaný za maringotky, které opravdu neposkytují svým uživatelům kdovíjaký prostor. Rozhodně se však nejedná o to samé, a to ani přibližně. Moderní mobilní domky jsou na tom ve všech ohledech daleko lépe. Nejenže jsou daleko prostornější, ale rovněž i lépe vybaveny. Často mají kompletně zařízený interiér, jenž již není nutné dál jakkoliv vylepšovat. Vybavení samotné je pak na úrovni odpovídající našemu letopočtu. Kdo chce bydlet levně a zároveň docela slušně, ten v tomto případě určitě litovat nebude.

ikona domu

Pojízdné letní chatky

Nejnovější verze se dají používat k celoročnímu bydlení, nicméně jsou tu i dříve vyrobené modely, které už tak dobré nejsou. Neznamená to však, že by snad byly na odpis a nedaly použít nějak jinak. Daly, a to docela dobře. Levnější verze se využívají třeba jako pojízdné chatky. Kdo má vhodný pozemek u lesa, vody nebo na jiném dobře situovaném místě, ten si může takovouto chatku dovézt a udělat si z ní své království pro letních rekreaci. Na zimu to moc není, jelikož tyto chatky nejsou zase tak dobře zateplené.