Upřednostňujete on-line křížovky nebo „papírové“ křížovky?

Co pro někoho může být zábavou, pro druhého může být hrůzným snem, např. různé adrenalinové zážitky – bungee jumping, skok padákem, jízda ve Ferrari, únikové hry.  Jiný vidí zábavu v kurzu vaření, zajde na výstavu do galerie, navštíví multikino, s rodinou podnikne výlet do přírody.
Někdo může být nadmíru spokojený, když vyrazí za zábavou na druhý konec republiky na mega koncert mezi spoustu lidí, hlasité hudby, hluku, řádění. Druhý je spokojený doma ve své ulitě, kdy nemusí vytáhnout paty z domu a věnuje se v klidu zase své zábavě.  A o těch bude dneska řeč. Nemáme na mysli úklid, i když i tato činnost pro někoho může být také zábavou. Máme na mysli jinou klidnou tichou zábavu, která také dovede potěšit a hlavně povzbudit mozkové buňky!
tužka na sudoku
Luštění křížovek či sudoku. Dnes mají luštitelé na výběr nepřeberné množství křížovek jak v tištěném stavu, tak i možnosti luštění na internetu jak na počítači, tak i v mobilu. Zároveň internet nabízí i luštitelské slovníky, kam lze velmi snadno a bez nutného přihlášení nakouknout a objevit slůvko, které zrovna z mysli vypadlo.
Jaký je rozdíl mezi luštěním křížovek v tištěné formě a na internetu. Lze říci, že jedno je lepší než druhé?
chyba v křížovce
To je věc názoru.
U internetového luštění se obejdete bez gumy, nemusíte řešit přepisování, gumování, jen lehce znovu napíšete správný výraz. Takže odpadá klasická guma a různé formy lepítek. Zároveň odeslání vyluštěné tajenky bývá rychlé.
Luštění v časopisech dávají přednost lidé, kteří musejí mít „papír“ v ruce, stejně tak tento typ lidí nemá rád čtečky, protože když si může vybrat, sáhne po tištěné knize se slovy: „Papír je papír …“. Existuje spousta časopisů týdeníků, měsíčníků, které lze za určitý poplatek zakoupit a luštit klasické křížovky, kvízy, kris-kros, osmisměrky, doplňovačky. Nevýhodou oproti křížovkám na internetu je to, že za „papírové“ křížovky už musíte zaplatit, kdežto na internetu většinou jsou přístupné zdarma, příp. za možnost registrace. Odpovědi můžete zasílat klasickou poštou, sms či e-mailem.
Ale obvykle, pokud si pořídíte časopis, který křížovky obsahuje, se dočtete i o různých zajímavostech, kterými jsou i křížovkářské časopisy proloženy, takže máte dvojí obsah za stejnou cenu.
Pro milovníky tištěných křížovek a časopisů nabízejí redakce zpravidla výhodné předplatné. Např. časopis Překvapení, kde si čtenář může hodně „počíst“, ale i zároveň hodně „zaluštit“, nabízí roční předplatné, kde získáte 6 čísel časopisu zdarma. 
A navíc – znáte lepší pocit, než šustit papírem, luštit křížovku v tichu a pohodě a při tom popíjet úžasně voňavé kafíčko?