Trampolína 305 cm v průměru přispěje k vaší psychické pohodě

Také máte pocit, že se vám nedaří, že na vás všechno padá, že máte tolik povinností, že je sotva stíháte plnit, a padají na vás chmury a deprese? Neměli byste se tomu poddávat a měli byste raději vsadit na to, co proti těmto negativním projevům zabírá.

Zdravější strava – co naplat, jestliže se ládujete nezdravými pokrmy, pro tělo je to další přítěž, a namísto uvolnění a psychické pohody přichází další zklamání. Věnujte proto náležitou pozornost i složení stravy, měla by být pestrá, méně kalorická a dobře stravitelná, s převahou čerstvé zeleniny a ovoce, s oříšky a zdravými tuky, celozrnnými obilovinami a pokrmy připravenými z luštěnin. Omezte konzumaci masa a uzenin a snažte se nedávat příliš prostor ani alkoholu a kofeinu.

odrazová plocha trampolíny

Přiměřený pohyb – proti depresím a chmurám odjakživa zabíral pohyb, ale v přiměřené míře a hlavně přirozený. Jde o to, aby se pohybem uvolnily do krve endorfiny, tedy jinými slovy hormony štěstí, zároveň eliminovaly přebytek hormonů stresových a udržely přirozený stav věci – hormonální rovnováhu. Endorfiny se dobře vyplavují např. při chůzi nebo cyklistice, tedy zejména díky námaze dolních končetin. Záměrně tu neuvádíme běh, neboť ten sice efektivní je, ale velmi zatěžuje kloubní pouzdra a máte-li nějaké to kilo navíc, spíše vám běhání uškodí.

trampolína s ochrannou sítí

Vyzkoušejte skákání na trampolínách – intenzivním skákáním na trampolíně 305, a to vám stačí pouhých deset minut denně, spálíte spoustu kalorií podobně, jako při běhu, a pružná odrazová plocha se vám přitom postará o maximální komfort. Endorfiny se na trampolíně uvolňují velmi rychle a napomáhá tomu i poletování vzduchem, kdy jsou tělesné buňky lépe okysličovány a zásobeny lymfou z lymfatického systému. Díky procvičování svalstva dolních končetin také získáte lepší držení těla, pocit stability a síly, vytrvalosti a trénovanosti.