Střecha, co vás ochrání nejen před deštěm


Pořídit si na dvorek zastřešení by mělo patřit mezi vaše priority, pokud si chcete před domem vytvořit posezení, které bude stát alespoň trochu za to.

Střecha, co vás ochrání nejen před deštěm

Každý majitel rodinného domku má velké štěstí, a to hned dvakrát. Nejenže může bydlet ve vlastním velkém obydlí, ale zároveň má obvykle před domem ještě plácek, který může různými způsoby využívat. Je-li tento plácek dostatečně velký, může plnit různé úlohy zároveň. Zahrada tak může fungovat z jedné části jako sad, z druhé třeba jako bazén. Anebo krásné útulné venkovní posezení. To, na rozdíl od bazénu, lze realizovat za poměrně sympatické peníze. Stačí jen někde sehnat židle a stůl. Ty nemusí být vyloženě nové. Po antikvariátech se válí tolik vhodného nábytku, až by vám oči přecházely.

Klasická pergola bez plné střechy

Ovšem to není to jediné, do čeho byste měli investovat. Zároveň byste neměli zapomínat na nějakou formu zastřešení. Nechcete přeci, aby na vás během přátelského posezení začalo kapat z mraků nebo hůř. K tomu už slunečník nestačí. Proto je vhodné si pořídit kvalitní zahradní pergolu.

Nejedná se o tak drahou a komplikovanou konstrukci jako v případě altánu, ale ani tak to není žádná snadná záležitost. Pokud byste se snad prosti zkušeností snažili pergolu postavit svépomoci, pravděpodobně by vám to zabralo moře času a výsledek by nebyl ani zdaleka takový, jak byste očekávali. Proto je daleko lepší si jeden kousek prostě vybrat z katalogu a nechat si ho poslat kurýrem až domů, kde si můžete pergolu sestavit. Vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o prefabrikát stavebnicového typu, není jeho zkompletování kdovíjak náročné.

Pergola z dálky

Konstrukce samotná může být vyrobena z celé řady materiálů. Stále se sice nejlépe prodává dřevo, které prostě v rustikálním prostředí vypadá dobře, ale ani hliník není k zahození. Nejenže je mnohem lehčí, ale zároveň není nutné o něj pečovat. Navíc má rovněž velice pěkné vizuální vlastnosti. Pokud byste chtěli ušetřit, můžete si pořídit pergolu z plastu. Nenadchne, ale ani neurazí. I když na prudkém slunci se může po letech začít mírně deformovat.