Společenské šaty

Plesová sezóna už nám začala a butiky jsou plné krásných společenských šatů Praha. Letos je možností opravdu nespočet, pojďme se na ně podívat podrobněji.

Na první pohled vás určitě zaujme barva šatů. Tuto sezónu se třpytkami a flitry rozhodně nešetří. Nemusíte se bát, že by flitry působily nepatřičně nebo přehnaně. V současné době to určitě není nic neobvyklého a nemusíte se toho bát. Klasickou možností jsou určitě černé šaty. Pozor ale abyste nevypadala jako na pohřbu, na plese se vůbec nemusíte bát výrazných zářivých barev. Skvělou volbou jsou určitě červené nebo i zlaté šaty, zejména na vánočních plesech v nich vyniknete.

Pokud se chystáte na svatbu volte určitě světlejší barvy (ale ne bílé samozřejmě). Nejlepší jsou pastelové odstíny růžové, modré a zelené. Bát se nemusíte ani mašliček a květinových vzorů. Zajímavé jsou samozřejmě i krajky, které vylepší celkový dojem.

růžové šaty

Když si vyberete barvu, zaměřte se také na střih. Pro většinu žen se hodí áčkový střih. Opticky vám zúží pas a vytvoří vám hezčí postavu. Délku vyberte prostě podle toho, na co se právě cítíte. Delšími šaty se prakticky nedá nic zkazit.

Pokud se vám áčkový střih nezamlouvá a jste štíhlejší postavy, určitě můžete sáhnout i po upnutých šatech. K nim doporučujeme výrazný pásek, který vám opět opticky zúží pas a vytvoří mladistvější postavu.

Možností, jaké šaty vybrat jsou tisíce, zkuste se podívat na stránku společenské šaty a vybrat si ty pravé právě pro vás. Určitě pamatujte i na boty a doplňky. Náušnice a náhrdelníky pozvednou vás outfit na vyšší úroveň a vysoké podpatky ještě opticky vylepší vaši postavu. Nebojte se ani výraznějších lodiček a doplňků.

červené šaty

A ještě malý tip na závěr: kupte partnerovi, který vás na akci doprovodí kravatu nebo motýlka v barvě vašich šatů, budete pak spolu nádherně ladit a každý hned pozná, že k sobě patříte.

Přejeme šťastnou ruku při výběru šatů na vaší slavností příležitost!