Proč chtějí ženy vypadat mladší?

Každý ví, že není vhodné ptát se ženy na její věk. Prakticky všechny se totiž snaží, aby vypadaly mladší, než tomu ve skutečnosti je. K tomuto účelu se používá jak make-up, tak i účes a oblečení. Cílem je zde zakrýt náš skutečný věk. Zajímali jste se ale někdy o to, proč je to pro ženu tak důležité? Z jakého důvodu chce být považována za mladší? Koneckonců, pokud se na to podíváme pragmaticky, jde v podstatě o určitý druh podvodu, neboť se snažíme předstírat něco, co není pravda. Některé ženy zachází i tak daleko, že si nepřejí mít přesný počet svíček na narozeninovém dortu. Ale proč?

 

to vše potřebujeme, abychom vypadaly mladší

 

Hlavní příčinou je zde touha zůstat žádoucí. Není žádným tajemstvím, že muži dávají přednost mladším ženám. Z jejich strany nejde o nic jiného, než o projev starých instinktů – mladší žena je plodnější, a tím pádem představuje jistější alternativu, jak předat své geny dál. Proto je také více žádoucí.

 

Žena naopak chce získat partnera, a to z toho samého důvodu. A protože jsou pro muže přitažlivější mladší ženy, snaží se vypadat jako jedna z nich.

 

k celkovému vzhledu patří i postava

 

To však není ani zdaleka vše. Samozřejmě touha najít si partnera hraje prim, s tím se ale pojí také obava ze stárnutí. A nejde zde jen o vrásky či šednoucí vlasy – ty jsou pouze příznakem. Ve skutečnosti nám totiž připomínají vlastní smrtelnost, čemuž se chceme vyhnout. Toto vše je v nás tak pevně zakotveno, že se to stalo prakticky součástí naší psychiky. Je to také důvod, proč se malujeme a snažíme se snížit svůj věk i doma. Iluze, že jsme stále mladé a žádoucí, je totiž až příliš lákavá.

 

Je však nutné si uvědomit, že stárnutí nezastavíme. A že snažit se zakrývat svůj skutečný věk je v podstatě podvod, byť v podstatě společensky akceptovatelný. To však neznamená, že je to správné. Jistě, není nic špatného chtít vypadat krásně, avšak potenciální partner stejně brzy pozná vaši pravou tvář, což nakonec povede jen ke zklamání na obou stranách. A toho je dobré se ušetřit.