Připravte se na topnou sezónu

A už je to tady zase. Zima se blíží a my se musíme pomalu ale jistě připravit na topnou sezónu pokud chceme, abychom v zimě neumrzli.

Před každou zimou nastává otázka, jak se správně a dostatečně připravit. Existuje opravdu velké množství zdrojů, kterými můžete topit.

Mnoho lidí využívá zemní plyn, který je také nejdostupnější. Někteří už ale přešli na kotle, které jsou mnohdy lepší, jelikož jsou bezpečné a hlavně automatické. Jejich ovládání je opravdu jednoduché, jelikož mnohdy nemusíte odejít ani z obývacího pokoje a to jen díky vašemu chytrému mobilnímu telefonu.
teplo ohně

Rozhodně je ale důležité přemýšlet i nad tím, jak se vyhnout případným problémům a také zbytečným pokutám. Je opravdu dobré alespoň jednou za čas nechat prohlédnout přístroje techniky, kteří vám v případě nouze řeknou, co a jak a případně pomohou problémy vyřešit.

Například takové plynové kotle by měl alespoň jednou ročně revizní technik prohlédnout. Pokud budete provádět pravidelnou údržbu, určitě tím můžete zajistit větší a hlavně delší životnost.

Pokud vlastníte kotel na pevná paliva, pak byste jej měli nechat prohlédnout alespoň jednou za dva roky, aby vás nepotkala nepříjemná pokuta.

I se samotnými radiátory je důležité provádět údržbu. Pomocí šroubováku je můžete odvzdušnit, aby lépe topily.
zima v domě

I komínu je důležité udělat jednou za čas nějakou tu revizi. Je důležité jej několikrát do roka vyčistit, aby byl zajištěn dobrý tah.

Základem toho, abyste měli v domě stále teplo, jsou i dobře utěsněná okna. Pokud těsní špatně, pak je to v zimním období opravdu problém. Důležité je jejich dobré seřízení, které jste schopni zvládnout hravě sami pomocí návodu, takže není potřeba si na to shánět firmu. Pokud je těsnění špatné, je důležité jej včas vyměnit.

Rozhodně byste neměli nic podceňovat, pokud se chcete cítit celou zimu v teple.