Potemnělá aréna laser games Praha je bezpečnější než paintball

Laser lidé považovali na konci 70. Let minulého století za převratný vynález, dnes nás prakticky ničím nedokáže ohromit. Používá se poměrně běžně v lékařství, k obrábění kovů, a slouží i jako účinné médium pro přenos dat.
Pojem laser game vznikl jakožto odvozenina od této technologie, přesto nemá s laserem nic společného. Ačkoliv je na první pohled světelný efekt těchto zbraní od laseru takřka k nerozeznání, jde „pouze“ o směrové LED diodové světlo o vysoké intenzitě. Všechny zbraně v arénách laser games Praha, a pochopitelně i v dalších městech, jsou tedy naprosto bezpečné. Každý zásah světelným paprskem lze přirovnat k osvitu baterkou, jež vám pochopitelně také neublíží.

DSC_0201

Přesto se tato hra řadí k adrenalinovým zábavám, a to velice fyzicky náročným. Lze ji připodobnit s trochou nadsázky k paintballu, kde se ovšem střílí želatinovými kuličkami a zásah tímto projektilem již na své kůži rozhodně pocítíte.
Hra probíhá zpravidla v suterénech, v potemnělých kójích, které mohou připomínat různé formy prostředí – kosmické lodě, jeskynní labyrinty, temné planety cizích solárních systémů, technické zázemí metra atd.

labyrint (15)

S čím se v této hře setkáte

  • Základ tvoří laserový (LED diodový) kanón, většinou jako replika samopalu nebo pušky, a elektronická tmavá vesta opatřená čidly, jež zaznamenávají každý zásah.
  • Součástí herního módu, kterých existuje mnoho typů, jsou opravdové překážky, různé nástrahy, co do prostředí dokonale zapadají (krabice, plechové sudy, zídky a ploty, přepážky, tunely).
  • Prostředí je obvykle velmi temné, napodobující noční bojovou akci, prostředí meziplanetárních stanic, kde se šetří energií, cizí nehostinné planety plné vetřelců.
  • Vyhodnocování úspěšnosti ve hře formou počítačových programů a ukazatelů skóre, takže máte přesný přehled, jak se vede vám i vašim blízkým (nepřátelům).
  • Bojovat lze jak každý s každým, tak i týmově, je možné bodování zaměřit na dobývání území, označování jednotlivých kót (bójí), přenášení kořisti nepřítele, strategické boje na křídlech s obětováním některých hráčů, boj o záchranu „královny“ a mnoho dalších variant.
  • Do arény by se neměli pouštět méně pohybliví a fyzicky neobratní lidé. Minimální výška postavy se doporučuje 130 cm, přičemž hmotnost tmavé vesty s čidly je zhruba 5 kg.