Pěstování na balkonech a terasách

Mnoho jablek, třešní, broskví a bobulovitých keřů je nyní k dispozici v miniverzích a jsou tak vhodné pro pěstování v nádobách. Zjistěte si pouze, zda váš balkon může udržet těžké vany. V podstatě vaše ovocná zahrada potřebuje jen spoustu slunce. Půda by měla být propustná a v závislosti na rostlině nahrazena každé tři roky.
plody citronovníku
Citron
Citrony přinášejí na váš balkon středomořskou atmosféru. Nejen květy a ovoce mají citrusovou vůni, ale také listy, když je promnete. U nás by měly být vždy pěstovány citrony v květináči, neboť v chladných zimních měsících bude potřeba je přesunout dovnitř. V polovině května se stromky mohou znova přesunout na slunečný balkon. Citrusy kvetou po celý rok. Na sklizeň je potřeba trpělivost, může trvat až 14 měsíců, než se ovoce objeví.
Malina
Dokonce i maliny mohou být vysazeny na slunném a chráněném místě na balkoně. Ale tato rostlina obvykle potřebuje spoustu místa. Na malý balkon jsou proto vhodné kultivované odrůdy, které rostou do výšky asi jednoho metru. Některé z nich jsou také bez trnů, takže si při sbírání sladkých plodů neublížíte.

Fík

Čerstvé fíky ze své vlastní mini ovocné zahrady často chutnají mnohem lépe než aromatizované ze supermarketu, zejména pokud je strom na balkoně na slunném místě. Se svými velkými lístky je fíkovník také skvělým stínidlem. Za mírných podmínek mohou fíky s odpovídající zimní ochranou zůstat venku i v chladných měsících. Jinak byste je měli nechat přezimovat v interiéru.

Mochyně

Oranžová barva této bobule může perfektně vyniknout v kbelíku na balkoně. Vzhledem k tomu, že rostlina je původně z Jižní Ameriky, měli byste ji dát na slunné, teplé a před větrem chráněné místo. Bobule jsou zralé, když je plášť, podobný lampionu, vyschnutý.
Broskev
V závislosti na druhu jsou stromy jeden až dva metry vysoké. Na slunném místě krásně kvetou na jaře. V létě nesou sladké, aromatické ovoce. Mnoho odrůd broskvoní je vytrvalých a může zůstat venku i v chladné sezoně, pokud kbelík dobře obalíte. Aby stromek vydržel několik let, měli byste stříhat výhonky jednou za rok.
bobule borůvky

Borůvka

Borůvky jsou ideální pro pěstování v široké krabici nebo kbelíku. Kořeny nerostou do hloubky, ale do šířky. Vzhledem k tomu, že mají rády slunečné místo, musíte je v létě pravidelně zalévat. Jinak jsou borůvky poměrně snadné na údržbu a obvykle je třeba keřík po několika letech ostříhat, přinejmenším pokud jste si koupili kompaktní odrůdu. Borůvky potřebují kyselou půdu. Proto je vysaďtedo speciálních rašelinových zemin.

Jablko

Samozřejmě můžete na balkoně také pěstovat vlastní jablka. Ovoce je také k dispozici v miniaturních verzích s výškou do 1,50 metrů. Aby vám strom přinesl na podzim ovoce, potřebuje spoustu slunce a hnojiva. Musí také růst poblíž jiné jabloně, aby pylem mohly včely opylovat květiny. Kromě toho byste měli strom pravidelně stříhat.