Nezapomenutelný den

 
·         Zvířátka fungují vždycky. Dobře, tohle není vlastně taková novinka. Před pár lety bylo hodně v módě vypouštění páru holubic, příjezd nevěsty v kočáře taženém koňmi nebo ženicha v sedle také není nic nového. Tento rok jsou ale v módě lamy. Proč právě lamy? Jsou chlupaté, roztomilé, relativně přátelské, bezpečné, a milují je všichni od dětí po vaši babičku. Že lamy nejsou pro vás? Zkuste si půjčit třeba štěně nebo klubko koček. Pokud jste nadšenci do zvířat, zkuste si rovnou uspořádat svatbu v zoologické zahradě. Kdo se může pochlubit tím, že má na svatebních fotkách žirafu a nosorožce?
novomanželé při západu slunce
·         Muzika nemusí být jenom ABBA nebo Michal David. Dnešní mladé páry mají daleko rozmanitější hudební vkus než ABBU, Karla Gotta nebo Oasis (ne, že by bylo na čemkoli z nich něco špatného). Elektronika, Drum and Bass, není důvod se na svatbě vzdávat toho, co máte rádi. Stále více páru si na svatbu zve oblíbené dýdžeje ze svých oblíbených klubů, takže celá svatba se nese v daleko uvolněnějším duchu.
·         Neobvyklé lokace pořád táhnou. Na druhou stranu se stále více párů vrací i ke kostelům. Nemusí to ani být kostely vysvěcené, spoustě párů jde prostě o místo a o atmosféru. Kostely obvykle stojí v nádherných lokalitách, mají skvělé světlo a zvuk, a pro svatební agentury dnes již není problém zajistit svatbu prakticky kdekoli, kam se dá přistavit přenosná kuchyně. U vaření ještě chvíli zůstaneme, protože právě v kuchyni jsou trendy asi nejvýraznější.
novomanželé v lese
·         Netradiční kuchyně se stávají tradicí. Jistě, někteří se těší na tradiční rolku s křenem a svíčkovou, ale stále více párů dává přednost něčemu originálnějšímu. Přibývá vegetariánských a veganských svateb, a s tím také společností, které je umí zajistit. Dokonce i „obyčejné“ restaurace už jsou obvykle připravené alespoň na vegetariány. A co se hvězdy, dortu, týká, tak pořád více a více pekařství nabízí i variantu mnoha malých cupcaků, které si hosté mohou sami brát, nebo slané dorty pro ty, kdo nejsou fanoušky másla a cukru.