Mnoho žen má v oblibě sportovní šaty

Patříte i vy k ženám, které mají rády sportovní šaty? Sportovní oblečení a obuv, nejen tedy sportovní šaty, je totiž celkově mnohem pohodlnější, než jiné módní styly. Za prvé je k výrobě tohoto ošacení používána bavlna, anebo moderní funkční materiály, což je obojí velice příjemný základ pro oblékání. Za druhé jsou to pohodlné střihy, obuv bez podpatků, a podobně.

Ale vraťme se ke sportovním šatům. S oblibou je nosí všechny generace žen. Ke sportovním šatům se nemusí nosit punčochy, ani lodičky s vysokým podpatkem. Vhodné jsou jak pěkné tenisky, tak i třeba kotníčková obuv.

belt-91316_1280

A z jakého sortimentu mohou ženy vybírat? Jako základní druh sportovních šatů bychom mohli uvést šaty džínové. Nosí se v různých provedeních, střizích, délkách… Mohou být z pevné džínoviny, propínací a třeba košilového střihu, a to jak s dlouhým, tak i krátkým rukávem, anebo z lehounké letní džínoviny s rozevlátou sukní; oblíbená je i tzv. šatová sukně, což jsou vlastně šaty na užší či širší ramínka, pod které se v případě potřeby nosí například tričko.

close-up-1844786_1280

Další typy sportovních šatů jsou z bavlny nebo ze směsových materiálů. Jedná se převážně o jednodušší, avšak elegantní střihy (oblíbené jsou opět košilové), mívají praktické kapsy, pásek nebo stahovací pasový průvlek a minimální zdobení. Některé sportovní šaty jsou šity ke krku a jsou doplněny kapucí, jiné mohou mít třeba i hlubší výstřih. Často se sportovní šaty podobají prodloužené mikině, košili nebo triku. Tyto šaty se vyrábějí z tenčích i tlustých látek, aby je ženy a dívky mohly nosit v každém ročním období.

Sportovní šaty k použití v letním období se šijí také z bavlny, ale rovněž ze lnu a lněných směsí. Pro ty nejteplejší letní dny je příjemná i viskóza.

Sportovními šaty žádná žena nikdy nic nezkazí – hodí se na každodenní nošení, jsou vzdušné a pohodlné. A budete v nich vypadat jak sportovně, tak i žensky přitažlivě.