Lustr je podstatným prvkem každé místnosti.


Lustr je jedním z nejdůležitějších prvků vybavení našeho domova. Jeho výběr bysme určitě neměli podcenit a měli bychom se mu náležíte věnovat. Nikdo z nás prostě jako první věc zařízení do pokoje, ložnice, nebo kamkoliv jinam nevybere lustr jako první. Napřed se přece pořídí komody, skříně, televizní stolek, postele, do kuchyně linka, jídelní stůl a pak až začneme řešit lustr. Lustr je vlastně takový doplněk, který doplní ráz bytu, domu, či jen jednotlivých místností. Jenže je to také jeden z kusů vybavení, který musí být nejen ladící s celkem vybavovaného prostoru, ale také musí být funkční tak, abychom byli s ním opravdu spokojeni, aby nám v místnosti neviselo jen nějaké závaží od stropu, ale opravdu svítidlo, které nám dobře poslouží. Takže ten odraz při výběru samotného lustru bude na celkové kompozici místnosti.

lustr

Musí s ní prostě ladit, musí být ve stejném stylu. Dále budeme posuzovat jeho výkonnost, popřemýšlíme, jestli nám budou stačit dvě žárovky, nebo pět, prostě podle velikosti osvětlované plochy. Jistě máme už podle projektu vytyčené místo, kam lustr umístíme, ještě je opravdu potřeba překontrolovat, jestli se nám od té doby nezměnily nějak dispozice, jestli není opravdu potřeba svítidlo v podobě lustru někam přemístit a pokud je zatím všechno v nejlepším pořádku, místo sedí, je předpřipravené k zavěšení vybraného lustru, můžeme se pustit do samotného výběru.

lustr

Na internetu si otevřeme stránky light4home, načež zjistíme, že nabídka je tak pestrá a široká, že budeme potřebovat na prolistování velikou část večera. Nalijeme si tedy sklenici vína, nebo piva, uděláme si pohodlí a jdeme na to. Stylů, barev, tvarů se na vás hrne nepřeberné množství, takže některé rovnou přeskakujete, některým se věnujete pozorněji, ukládáte si vhodné tipy, a až pozdě v noci zjistíte, že máte skutečně vybráno. Je to ten pravý lustr, který bude dokonalou součástí interiéru, rovnou k němu vyberete patřičné žárovky, vytvoříte objednávku a už můžete jen odpočívat, jít spát a čekat na vaše objednané zboží.