Letní koupání má také svá pravidla

Horké letní dny lákají k tomu, abychom se denně koupali. Ovšem plavání má také své zákonitosti, vodu je totiž potřeba upravovat a čistit. Z hlediska hygieny bychom ji pořád měli udržovat zdravou a nezávadnou. Toho docílíme také pomocí různých pomůcek, přičemž jedna z nejužitečnějších se jmenuje krycí plachta.
Krycí plachty na bazény se vyrábí v mnoha velikostech. Díky odlišným rozměrům bazénu si tak povrchovou fólii můžete vybrat přesně na míru. Nejčastěji používané jsou typy kulaté. V této formě se vyrábí jak v černé tak klasické modré barvě.
Často máme bazén venku někde na zahradě nebo u domu. Venkovní typy jsou poměrně běžné a hojně používané. K tomu abychom do vody nemuseli přidávat tolik chemie a také abychom zabránili hrubým nečistotám, aby plavaly na hladině, se používá právě krycí plachta, která nám zaručí pokrytí celého prostoru. Tyto produkty však v prvé řadě brání nečistotám, aby vnikly dovnitř, především v období, které není koupací. Jde tedy o mimo sezónní období, kdy je důležité zakrýt bazén, aby do něj nenapadaly nečistoty.water

Úkoly, které plní

1. Chrání a brání vodu před znečištěním
Nejčastěji jde o vlivy z vnějšího okolního prostředí. Pokud je povrch zakrytý, nenapadají vám tam listy, větvičky, hmyz a další nežádoucí věci z okolního prostředí. Chrání vodu před napadanými nečistotami z přírody, ale také brání vodu před jiným znečištěním. To se může týkat například srážek, které nám také znehodnocují a špiní vodu ve venkovním bazéně.
2. Snižuje spotřebu čisticích prostředků
Jakmile je povrch zakrytý, nesvítí na něj sluníčko, což je důležité v případě mikrobů a řas, které by se ve vodě mohly množit. Ty potřebují dostatek světla a tepla a pak mají příznivé podmínky a rozmnožují se velice rychle. Fólie na hladině zaručí, že nebudete muset přidávat tolik chemie do vody, protože voda nebude tolik znehodnocována. Díky zakrytí ji budete udržovat čistější, takže nebude potřeba tolik chemie, aby byla opět průzračná a čistá.
3. Menší odpařování vody
Poslední výhoda, kterou přináší je menší odpařování vody. To potěší jistě každého domácího uživatele. kid