Jak stáhnout písničku z YouTube?


Hudba je součástí života většiny z nás. Dokáže v nás vzbudit nejrůznější emoce, od smutku přes hluboké štěstí. Mnoho lidí bere hudbu jako prostředek terapie nebo něco, co jim pomáhá udržet si motivaci v mnoha různých životních činnostech. Vždyť sami určitě víte, jakou část života hudba u vás zabírá. Posloucháme ji při cestě autem, při cestě veřejnou dopravou, při chůzi, při sportu, při úklidu, při práci nebo když chceme jen tak relaxovat.

hudba

Písničky se nám však po nějaké době většinou oposlouchají – čest výjimkám, které jsou tak skvělé, že si je můžete pustit i tisíckrát a pravděpodobně vás nikdy neomrzí. Takových ale moc není. Proto se snažíme pátrat po stále nových a nových písničkách, které by vylepšili naši sbírku.

Většina lidí se už naučila používat k poslechu hudby různé streamovací zařízení, které se zaměřují právě na hudbu. Nejznámější z nich je nejspíš Spotify, jehož knihovna obsahuje miliony nejrůznějších skladeb ale i třeba podcastů. Najdete tam písničky ve všech světových jazycích, velmi staré kousky i ty nejžhavější novinky. Mezi další známé aplikace patří třeba Deezer, Tidal, Amazon music nebo SoundCloud.

Ovšem žádná aplikace nedokáže pojmout úplně všechny písničky světa. Často narazíte, že vám budou chybět písničky od menších tvůrců nebo případné remixy a podobně. Takový tvůrci produkují svou hudbu třeba prostřednictvím YouTube. Ovšem YouTube vám na rozdíl od streamovacích aplikací nepoběží, pokud nemáte přístup k internetu. Navíc bez placené verze není možné nechat běžet jen písničku při zhasnuté obrazovce, což je třeba při sportu obzvláště protivné. Jak tedy na to?

youtube

Naštěstí existuje celkem jednoduchý způsob jak stáhnout písničku z YouTube. Stačí, když si najdete příslušnou stránku, přes kterou lze písničky stahovat, zadáte do ní odkaz videa, jehož zvuk chcete stáhnout a pak už jen stáhnete písničku ve vámi zvoleném formátu. Tu si poté můžete uložit do svého vybraného zařízení a nerušeně poslouchat. Výhodou je, že tyto služby jsou zcela zdarma a dostanete se tak k neomezenému množství vámi vybrané hudby.