Jak poznat pravý mobil od padělku

Samozřejmě, pokud kupujete nový přístroj v kamenném a důvěryhodném obchodě, pravděpodobně podvedeni nebudete. Možná, ale kdekoli jinde se to stát může. My si proto povíme o několika věcech, které vám pomohou odhalit padělek, nebo jinak již upravený přístroj. Tak především jsou to tyto věci

 

 

    • displej

    • ovládací prvky

    • barvy

    • zadní stěna

    • tlačítka

    • konektor

    • iOS

 

dívka s mobilem u plotu

Tohle všechno byste měli zkontrolovat. Displej musí být jasný, zeslabování jasu plynulé a nazpět totéž. Nesmí být poškrábaný ani nijak jinak špinavý, polepený, prostě musí být čistý.

Ovládací prvky musí odpovídat přesně návodu ve vaší řeči. Pokud tam jsou nějaké navíc, nebo zcela chybí, musí na to výrobce upozornit v již řečeném návodu. Většinou tomu tak bývá ihned v úvodu, nebo až zcela na konci, kde je přesně uveden typ a jaké prvky v něm jsou navíc nebo schází.

Barvy těla mobilu musí být jednolité, žádné odchylky netolerovat, v běžné výrobě a kontrole nejsou.

Na zadní stěně přístroje musí být logo a zřetelný nápis bez chyb. Ten zní Designed by Apple in California. Dále by tam mělo být typové označení mobilu a IMEI.
náplasti na mobilu

Tlačítka si bedlivě vyzkoušejte již při nákupu, nesmí reagovat pozdě, nebo vůbec vynechávat.

V závěru zkontrolujte konektory. U modelů 4S a níže je konektor na třicet kolíků. V těch vyšších je takzvaný blesk. Pokud v mobilu uvidíte jiné, je falešný, nebo upravovaný.

Spusťte si OS a vyzkoušejte ho. Měl by najet krásně plynule, bez sekání. Pokud se seká, dělá si, co chce, nebo hlásí chyby při internetovém připojení, tak iPhone neberte. Nemusí být nutně zfalšovaný, ale měli byste s ním jen a jen potíže. A na závěr si zkuste najít aplikaci, která je pouze na iOS. Má běhat svižně, ale hlavní věc je ta, že na padělcích prostě není.

To jsou samozřejmě jen velmi stručně věci, které jsou nejvíce na očích a jsou nejvíce nápadné. Rozlišovacích znaků je ještě spousta a my budeme jen doufat, že se podvodníci nenaučí vyvarovat se chyb.