Jak porazit tuk?

Už za vcelku dávných dob se vědělo, že přemíra tělesného tuku alias obezita škodí. Dokonce už za minulého režimu jsme slýchali třeba moto „tuk – skrytý nepřítel“. A rozhodně se nedá říci, že by nás toto téma nechávalo chladnými. Že by nám bylo jedno to, „jak se na nás příroda pomstila“, když dopouští, abychom zbytečně „kynuli“.
Kolikrát si jenom dáváme předsevzetí, že od toho a toho data, nejlépe od Nového roku, začneme hubnout! Že budeme méně a zdravěji jíst, že se budeme častěji a více hýbat. Jenže když se rok s rokem nebo kratší období s kratším obdobím sejde, zjišťujeme, že to není o nic lepší. Ba že je spíše ještě hůře. K něčemu jsme se sice zavázali, jenže jak těžké bylo a je podobné sliby dodržet a jak sladké je naopak podlehnout svodům a „hřešit“!
metr kolem jablka
A tak si zase dáváme nové předsevzetí, jež ale s největší pravděpodobností dopadne stejně jako to předchozí.
Pokud se něco nezmění.
hubnutí dívky
A změnit by se mělo.
V první řadě bychom měli učinit vše pro to, . Protože je-li takové hubnutí ryzím mučením, dělá dobře jedině masochistům a normální lidi dříve či později od veškerého snažení odpudí, a pak nelze věřit v dosažení úspěchu nebo aspoň částečných výsledků.
Tím nejpodstatnějším, na co je třeba se při hubnutí zaměřit, je jídelníček. Pokud je tento nevhodný, plný především cukrů a tuků, pak nelze doufat, že budeme mít postavu jako laňka. Je třeba zavrhnout nezdravá jídla a sladkosti a nahradit je tím, čím nejednou opovrhujeme, tedy hlavně ovocem a zeleninou.
miska zeleniny u čínky
Dále je třeba smířit se i s tím, že budeme muset svoji tělesnou schránku nějak rozpohybovat. A mělo by jít opět o takovou formu pohybu, jež nás baví, jež není otravnou činností, jíž se musíme věnovat proti své vůli a která nás připravuje o drahocenný čas, jenž jsme dříve příjemně trávili třeba před televizní obrazovkou s mísou brambůrků v klíně.
A jako třešinku na dortu si pak můžeme dopřát třeba i některý z mnoha přípravků, které hubnutí usnadňují a díky nimž se lze dříve dopracovat vysněné postavy. Možností, jak si při hubnutí pomoci, je celá řada a stačí jenom zvolit to pravé právě pro sebe.
A výsledek se dostaví.