Dovolená u Baltu

Krásná dovolená je na severu, tedy rozhodně tam ani nebývá hlava na hlavě. Alespoň tedy ne stále. A rozhodně potkáte Čecha jen výjimečně, dalo by se říci, že ani jednou. Pokud jste jeli vlakem do Hamburku, tak ještě možná na nádraží, ale dále na sever už ne. Z Hamburku pak můžete pokračovat do letoviska Boltenhagen. Více než letní sídlo dovolenkářů toto městečko připomíná lázně, ostatně ve své podstatě to lázně jsou.

tyčky na plot

Pokud se ubytujete, můžete si v klidu ležet na pláži i se svým domácím mazlíčkem. Ovšem musíte s ním až dozadu směrem k pláži u Redewische. Tam mají malí i velcí pejsci vyhrazený prostor. (Stav v roce 2017).
klobouk a žabky na pláži

Boltenhagen samotný je zde pro turisty již více než dvě stě let. Ideální je jeho poloha, totiž v blízkosti jsou dvě hanzovní města, Lübeck a Wismar. Tato činí z tohoto letoviska ideální destinaci vhodnou k návštěvě v každém ročním období. Ale my zůstaneme přece jen u letní dovolené.

V okolí lze navštívit několik zajímavých míst, například strašidelný kostel v městečku Klutz, nebo nedalekou další část městečka a to Tarnewitz. I zde se můžete ubytovat, cenově je to vesměs stejné. Upozorňuji na vyšší standard, nečekejte nějaké chatky za euro.

V Boltenhagenu samotném seženete skoro vše, není třeba někam daleko jezdit. Mne například příjemně překvapilo, že zde měli čepované české pivo. Značku neuvádím, prostě naše dobré pivo.
sandy beach

V městečku si také můžete spoustu věcí pronajmout, tedy půjčit. Od zvláštní rodinné šlapací čtyřkolky, po malinký žebřiňáček. Do toho si ubytovaní hosté naloží, co vše chtějí mít na pláži s sebou a hajdy k vodě. Po zaplacení vstupného na pláž, které je od dvou do pěti eur, si můžete odpočinout i v krytých mini budkách. Pokud si je zaplatíte, samozřejmě.

Máte-li chuť se projet na lodi, i to vám je umožněno. Chcete-li vidět piráty, žádný problém, v nedaleké vesnici možno zhlédnout celou show.

Tak neváhejte a balte si věci.