Co víme o ženšenu pravém

Ženšen pravý Erectmax se spolu s některými dalšími rostlinami řadí do kategorie tzv. adaptogenů. Historie využívání ženšenu je stará tisíce let a je to doména zejména Tradiční čínské medicíny, jejíž obliba výrazně stoupá v současné době mezi lidmi i v naší zemi.

ženšen pravý

Co jsou to adaptogeny – jsou to bylinky, které adaptují organismus na prostředí, v němž se pohybuje zejména v bdělém stavu, ale v zásadě ovlivňuje i zdravý spánek. Podstatné jsou zejména mechanismy působení adaptogenů, které jsou záhadou i pro mnohé vědce, a to tím, že působí v organismu komplexně a ovlivňují prakticky veškeré biochemické pochody a děje. Upravují krevní tlak, stimulují krevní oběh, podporují činnost mozku a nervové soustavy, upravují trávení, zlepšují imunitní systém, upravují hormonální rovnováhu a mají tím pádem samozřejmě i pozitivní vliv na sexualitu a produkci sexuální energie.

kresba ženšenu

Žádné vedlejší účinky – při správném dávkování nejsou známy prakticky žádné vedlejší účinky, a to je také důvod, proč řada lidí upouští od syntetických preparátů, které jednak komplexně nepůsobí, mnohdy jednu věc vyřeší, ale jinou naruší, takže „vytloukají pomyslného čerta ďáblem“, a zároveň jsou zátěží pro játra a ledviny, které musí tyto syntetické nepřirozené složky metabolizovat a vyplavit z těla.

Libido, erekce a stres – je známo, že chuť na sex a stres nejdou dohromady, a jestliže chcete situaci řešit antidepresivy a jinými léky na podobné bázi, nebo dokonce alkoholem a dalšími drogami, vydáte se špatný směrem. Důvěřujte raději moudré přírodě a využijte jejího bohatství ke svému prospěchu. Udělala to řada lidí před vámi a mnozí z nich také své zkušenosti popisují v kladných recenzích.

A chcete-li opravdu ve svém snažení o zkvalitnění života uspět, zařaďte k adaptogenům i zdravější stravu bez bílého rafinovaného cukru, s dostatkem organické síry, hořčíku a dalších minerálů, celozrnné výrobky, luštěniny, zdravé tuky a za studena lisované oleje a čerstvou zeleninu a ovoce.