Čistá voda je základ

To, že koupání ve špinavé vodě není zrovna nezdravější způsob zchlazení, je všeobecně známo. Stále do lidí zapomíná, že toto platí i pro venkovní bazény.

Čistá voda je základ

Letní měsíce bývají v našich luzích a hájích velice teplé, někdo by dokonce řekl, že horké. Ovšem v posledních několika letech se teploty na teploměru až nepříjemně často šplhaly přes tropických 30°C, na což tady není nikdo moc zvyklý. I z toho důvodu si mnoho lidí začalo pořizovat venkovní koupací plochy na zahradu. Přeci jen, nejlepším způsobem, jak se ochladit, je prostě skočit do vody. A chodit kvůli tomu někam k rybníku či na veřejné koupaliště se ne každému chce.

Děti v bazénu

Stále však hodně lidí zapomíná, že vodní plocha by se měla dostatečně udržovat, aby se v ní nedržela špína a dalších věci, které nikdo nemá příliš v lásce. Pokud nechcete skončit na kožním, měli byste začít využívat chlorové tablety do bazénu chlorito, které by měly vodu dokonale vyčistit.

Více možností

Chlór je samozřejmě nejen u nás používán jako první volba. Tento dezinfekční prostředek je skutečně vysoce efektivní a dokáže vodu pročistit takřka dokonale. Nemá však pouze samé klady, ale také pár záporů. Každý, kdo kdy cítil chlór na koupališti, ví, že se nejedná o žádnou libou vůni. Když se to s ním přežene, může vyvolávat dokonce nepříjemný štiplavý zápach, který nikdo v lásce příliš nemá. Dá se to však přežít. Mnohem horší ovšem je, že tato látka může způsobovat i různé kožní ekzémy, které jsou sice pouze dočasné a nejpozději během pár hodin zmizí, ale to jim neubírá na nepříjemnosti.

Plavání v čistém bazénu

Vzhledem k těmto negativů začali výrobci dezinfekčních látek do bazénu vytvářet i jiné druhy preparátů, které jsou založené na úplně odlišných látkách. V případě, že máte potíže s kůží, či některý z vašich rodinných příslušníků disponuje nějakou kožní chorobou, je lepší sáhnout přeci po něčem šetrnějším, než je chlór. Ideální je v tomto případě kyslík, který funguje obdobně dobře, nicméně nedráždí. Jeho cena je však o něco vyšší. To samé v bledě modrém by se ale dalo říci i o dalších přípravcích bez vedlejších účinků, třeba o mořské soli.