Bydlení jako odraz vaší osobnosti

Jak si vytvořit originální prostor pro život? Odpověď je poměrně jednoduchá. Vy jste originál a tudíž i vaše bydlení by mělo být odrazem vaší osobnosti.  Bez ohledu na aktuální trendy, vy kralujete svému domovu a jste to hlavně vy, kdo se v něm musí cítit příjemně. 
ukázka pokoje
·         Zamyslete se nad tím, kde je vám dobře a proč
·         Vybavte si vaše oblíbené místo a nechte se jím inspirovat – soustřeďte se na barvy, tvary a předměty
·         Vnímejte všemi svými vjemy – nechcete přece, aby váš domov působil ploše – vytváříte trojrozměrný originál – zapojte minimálně zrak, čich a hmat. Krásný a originální domov by měl být příjemný nejen na oko, ale měl by i vonět a být příjemný na dotek. Berte to na zřetel při výběru materiálů
·         Máte koníček? Ukažte ho
–          Pokud malujete, vytvořte si doma svou vlastní galerii
–          Sbíráte předměty? Vyberte si své nejoblíbenější a vystavte je s náležitou parádou a nezapomeňte na nasvícení
–          Milujete svou motorku? Klidně si ji postavte do obýváku a přizpůsobte jí zbytek interiéru
design interiéru

Nezapomeňte na pravidla

 
–          Pravidlo tří – barev – obecně platí, že bychom v místnosti neměli používat víc jak tři barvy nechceme přecezahltit smysly – domov má být hlavně místem pohody a odpočinku.
–          Pravidlo tří – obecně – aby váš domov nepůsobil chaoticky a neuspořádaně, nepoužívejte víc jak tři různé materiály. Zkombinovat lze téměř cokoli, ale s mírou. Vybírejte pečlivě, zda dřevo, kov, sklo, plast, kámen apod.
druhy váziček
–          Výrazné prvky – i zde platí „čím méně, tím lépe“ – pokud máte rádi extravaganci a výrazné barvy, nechte je vyniknout. Chcete rudou sedačku – použijte ve zbytku místnosti tlumenější barvy. To samé platí pro výrazné barvy na stěnách – použijte je vždy jen na jednu či dvě stěny nebo jen její část. Barvu můžete použít i jako zvýrazňující prvek – například pod obraz nebo jiné vystavené dílo.