Aplikace, které vám ukáží, jak nakládáte s časem

Žonglování je slovo často využívané jen v cirkusové terminologii, ale podnikatelé a také všichni ostatní neustále žonglují s časem a velmi důležitým bodem se stává to, jak s daným časem naložit a využít jej maximálně ve svůj prospěch. Čím výše míří vaše plány, tím důležitějším se stává to, jak se necháte zahltit technologiemi a to i v negativním smyslu. Možná jste šéfy, ale nejste roboti. Velkým pokušením jsou technologické výdobytky, které nás spíše svádějí k prokrastinaci než k velkým výkonům.
kurzy v mobilu
Podívejme se tedy na několik časových vychytávek, které by se mohly hodit.
RescueTime je aplikace, která vám umožní zatočit s prokrastinací a pomůže vám optimalizovat váš čas. V práci to často umíme, ale v osobním čase tyto činnosti tak často nesledujeme. Jedná se o volně dostupnou aplikaci, která běží na pozadí ve vašem zařízení a sleduje, jak dlouho a co v něm používáte. V přehledném grafu vám ukáže veškerou aktivitu od kontroly emailů až po komunikaci online. Pokud používáte sociální sítě, může vám vyjít třeba 45 minut každý den krát sedm dá velmi zajímavé číslo a s tím už se dá pracovat.
tvorba tabulky
Focus – Productivity and Time Management opět umožňuje zvýšit produktivitu. Všichni to známe –  během přípravy prezentace si dáme přestávku s tím, že 5 minut nás osvěží. Po hodině zjistíme, že si prohlížíme videa na Facebooku. Tato Mac aplikace už neukazuje jen grafy, ale rovnou umožňuje blokovat stránky, které vás odvádí od práce. Při pokusu se na ně dostat vyskočí motivační okénko. Tento nástroj pak za příplatek nabízí i další funkce.
hodiny na mobilu
Xpenditure je aplikací usnadňující podnikání v tom smyslu, že do ní nahráváte veškeré účtenky a doklady pro daňové účely. Nemusíte se potom přehrabovat v krabicích nebo šuplících s doklady a snažit se je dohledávat a třídit.
Existují i aplikace, které vám umožní zaznamenávat okamžité nápady na čistý list papíru. Takovou aplikací je třeba Papier. Průměrně máme asi 60.000 myšlenek denně a spousta se jich týká našich pracovních plánů a hodně jich zapomeneme, protože nemáme hned po ruce zápisník.